před 3 lety

Jak máme při zájmu o výklad z KPL v Indii rozlišit kvalitní knihovny palmových listů od těch méně kvalitních?

Jak máme při zájmu o výklad z KPL v Indii rozlišit kvalitní knihovny palmových listů od těch méně kvalitních?

V posledních 20 letech se počet nadi center tj. míst, kde jsou v Indii prováděny výklady budoucnosti, prudce zvýšil. Nové nádi centra vznikají jako houby po dešti. Z původního počtu 12 knihoven v 19. století založených komunitou Valuvarů je dnes v Indii více než 1.000 míst, kde jsou výklady prováděny. V této oblasti výkladů budoucnosti se zde vžil název „ industry“ tj. z výkladů z KPL v Indii se stal velmi výhodný průmyslový obchod. Za této situace je velmi těžké se v této oblasti orientovat a najít správné místo pro výklad budoucnosti. Základní doporučení pro nalezení kvalitní knihovny jsou:

  • výklad musí projít standardním postupem tj. svazky s palmovými listy jsou nalezeny na základě otisků palce a kvalitní knihovny palmových listů nepožadují kromě otisků palce předem žádná jiná data tj. jméno, datum narození, bydliště, povolání atd. - doba potřebná pro nalezení svazků s palmovými listy bývá delší tj. pokud jsou v knihovně svazky s palmovými listy nalezeny okamžitě je to velmi podezřelé (některé knihovny mají jen omezený počet svazků s palmovými listy, které používají pro všechny zájemce jedná se tzv. „fake naadi reading“).
  • kvalitní knihovny mají dlouhodobou tradici a „umění“ výkladů nádi se předává z otce na syna již po tři až čtyři generace od 19. století.
  • kvalitní vykladači nádí pocházejí z komunity Valuvarů případně dalších duchovních komunit nebo byly touto komunitou Valuvarů pro provádění výkladů vyškolení ve školách nazývaných – „Gurukul“.
  • kvalitní knihovny mají dobré jméno a na výklad zde trpělivě čeká mnoho zájemců po mnoho hodin případně dnů.
  • kvalitní knihovny nepředražuji cenu za provedení výkladu budoucnosti podle společenského statutu, vzhledu, oblečení, barvy pleti nebo státní příslušnosti
  • kvalitní knihovny mají odpovídající sociální zázemí a nabízejí zájemcům o výklad občerstvení.