před rokem

Nakolik jsou palmové listy spolehlivé a jsou nápravná opatření – „remedies“ opravdu nutná ?

Na stránkách Aluška.org, se kterými máme dlouhodobou spolupráci, byla v Dotazníku položena otázka týkající se knihoven palmových listů. Protože se tématikou profesionálně zabýváme a článek se vyjadřuje také k naší službě a zkušenosti s námi, přebíráme tento zajímavý text se svolením autorky

Ahoj, mám také dotaz ke karmickému zatížení: nechala jsem si vyhledat a přečíst svůj palmový list. A závěr: karmická zátěž, řekli i konkrétní skutky a k vyčištění karmy jsem dostala různé úkoly (oběti, peníze a odříkávání manter). A teď jsem zmatená.... to, cos psala se mi zdá dost logické, ale taky znám tvůj názor na čtení palmových listů.... Prosím, můžeš mi odpovědět, děkuji.

Palmové listy jsou v Indii součást tradice a jejich náboženství. Oni tam věří na karmu a rituály, které ji odčiní, takže to je do toho zapletené. Dokonce prý Indové nechápou a nerozumí, jak je možné, že Evropan si nechá přečíst svůj list, ale pak odmítne řešit minulé životy, protože jim nevěří. Pro ně je to úplně nepochopitelné, protože je to součást jejich života, jejich tradice a je to pro ně automaticky jasně dané. To ti však nebere právo svobodné volby říct, že nápravná opatření tzv. „remedies“ v anglickém jazyce  nechceš dělat, protože na karmu nevěříš.

Navíc vím od jednoho člověka, co šel do knihovny palmových listů před desítkami let, v době, kdy ještě nebylo čtení tak populární a kdy to ještě nebyl takový byznys. Ten mi řekl, že v knihovně předem věděli, kdo přijde, znali jeho jméno a řekli mu něco v tom smyslu

 ,,Co sem lezeš, když sám moc dobře víš, že máš svůj osud ve svých rukách a tvůj list tady není. Plýtváš naším a tvým časem."

Také říká, že v té době nebylo součástí čtení nahlížení do minulých životů, remedies se neprováděla a já osobně bych tam také neměla mít list, protože už jsem dávno vzala osud do svých rukou... To by znamenalo, že čtení z palmových listů se za několik desítek let změnilo, změnil se přístup, změnila se prodejní taktika a je v tom zkrátka celá řada věcí, kterým ani já nerozumím a neznám všechny odpovědi. Však také nejsem vykladač a v Indii jsem nikdy nebyla. Vím proto jen to co mi kdo řekl a co jsem sama zažila.

Je to sice domněnka, kterou nemůžu nijak dokázat, ale připouštím možnost, že výklad z minulých životů a remedies je způsob, jak dostat z Evropana více peněz a jak ho přilákat, aby přicestoval do Indie, protože ta remedies jsou spojená s cestováním a návštěvou konkrétních chrámů, kde se dávají oběti... I manželé Valentovi (nadi.cz - jsou velice spolehliví, mohu doporučit) připouští, že je v Indii teď velmi mnoho knihoven a velké procento z nich je falešných a působí tam falešní vykladači. I před nimi sami varují a stálo je dost úsilí najít/navštívit/ověřit spolehlivé knihovny, které skutečně umí dobře své řemeslo a jejich výklady sedí.

Takže skutečně k nějakému vývoji a posunu došlo, protože před desítkami let, když to nebylo populární, falešné knihovny neexistovaly a bylo jich velice málo, kdežto teď je jich hrozně moc a když člověk neví konkrétně adresu kam zajít, tak natrefí na falešnou. Taky ceny za výklad pro místní jsou úplně jiné, než ceny pro Evropana :) Ušetřit by tam mohl leda cikán převlečený do sárí, co se dostaví osobně a bude předstírat Inda, jinak běloch má přirážku.

I přesto jsem však já osobně byla se svým výkladem spokojená a v době kdy jsem to potřebovala, mi to opravdu velice pomohlo. Nevím, co bych v té době dělala, měla jsem emočně těžké období a podrželo mě to. I dneska se opírám o to co jsem se dozvěděla, ne že bych na tom vyloženě visela, ale opravdu jsem ráda za tuto investici, mnohonásobně se mi vrátila zpět. Takže pak ochotně přivřu oko i nad tím, co jsem psala výše.

Pokud je někdo na rozcestí, určitě je to možný a fungující způsob, jak najít odpovědi a podporu. Jestli pak někdo bude nebo nebude chtít dělat remedies, je čistě jeho svobodná volba.

A abych to udělala ještě zamotanější, z praxe nadi vykladačů, ale i manželů Valentových vychází, že v mnoha případech ta remedies mají na osud vliv, nedá se psát konkrétně, ale zkrátka se stává, že když někdo je na rozcestí a remedies neudělá, tak ta dobrá kolej a dobrá možnost nenastane. Když pak remedies udělá dodatečně na poslední chvíli, tak se ta dobrá možnost otevře. Pokud to nejsou náhody, pak by člověk měl připustit i tu možnost, že doporučená remedies mají určitou energetickou moc a umí skutečně člověku otevírat ty lepší možnosti, tu naději, tu lepší verzi.

V listech totiž často bývá napsáno,, když se rozhodneš takto, bude to blbý, ale když změníš svůj přístup, polepšíš se a uděláš si remedies a budeš na sobě pracovat, tak se ti to nestane a budeš se mít dobře" ... No pak je tedy taky otázka, jestli tu dobrou cestu umožní samotná snaha člověka se změnit, že jde do sebe, polepší se a lépe váží své kroky, nebo jestli k tomu ta remedies také přispějí svou mírou. Uznávám, že nějaký energetický význam to mít bude, ale neuznávám, že to zasahuje minulé životy, spíše se může jednat o očistu aktuálních bloků, což by logicky mělo mít na aktuální život vliv. Zároveň je ale v takovém případě možné využít i jiné rituály, levnější, bez potřeby cestovat – avšak očistné - a když by je člověk zvolil a vykonal správně, měl by se dostavit tentýž efekt. - Jsme teď v rovině úvah... Ale podle mě je jedno, jestli tu dobročinnost, darování jídla a peněz chudým, zapalování vonných tyčinek, nebo modlitky ke Konstruktivní síle Vesmíru za své štěstí a dobrý osud, zkrátka jestli to budeme dělat tam, nebo doma. Efekt by měl být přece stejný.

Víc spíš sázím na to, když se člověk polepší a jde do sebe, že to je onen rozhodující faktor a remedies je podle mě pak už drobnost k tomu. Opět nemůžu přesně ukazovat prstem, ale někoho jsem znala, kdo na listech byl a čelil zmíněnému zásadnímu rozcestí. Ten list mi přečetl celý, takže jsem věděla kompletní obsah. Tam bylo napsané, že existují dvě možnosti, záleží teď na této volbě a bylo tam velmi konkrétně popsáno, jak budou jednotlivé cesty vypadat. Bylo to zhruba v takovém kontextu: ,,Když teď budeš jednak tak jako doposud, budeš dělat unáhlená rozhodnutí a blbnout, tak to nebude dobré, svůj partnerský život bude opravdu špatný, peníze nebudou, vidíme tady mnoho problémů, etc... ALE Pokud půjdeš do sebe, existuje pro tebe dobrá cesta, kdy potkáš svého životního partnera, budete mít hodně peněz, uděláš kariéru, napíšeš krásnou knihu a budete mít děti..." (Ono to tam bylo o hodně konkrétnější, takto obecně to vypisuji naschvál) ,,Je však potřeba jeden celý rok odpočívat, jít do sebe, pracovat na sobě, přestat blbnout, přestat šílet z chlapů, přestat za nimi běhat. Prostě si dáš přestávku od milostných vztahů – protože dobrý partner dřív než za rok stejně nepřijde - a budeš se věnovat svému duševnímu zdraví, budeš dělat remedies a zpívat mantry etc. Pak když se uklidníš a vyčistíš si hlavu od blbostí a sexu, tak můžeš v životě dokázat velké věci a mít krásný život, jinak to nebude možné. S tímto dosavadním přístupem dopadneš blbě, ale volba je na tobě, kterou cestou se vydáš."

No dopadlo to tak, že dotyčná mantry sice zpívala, do Indie nejela (nebyl čas a peníze), ale hlavně se nepolepšila a vůbec do sebe nešla, místo toho vytrhla věci z kontextu, v podstatě si to celé překroutila tak že z toho vyšlo něco úplně jiného, prakticky vůbec neuznala že ten rok klidu je nutný, řekla že to neplatí, že to je o rok posunuté a že ta dobrá doba je teď hned, a ten aktuální objev je ten,, Můj srdce šampion" a začala ho tvrdě uhánět...

Dopadlo to dost špatně. Ale ne kvůli remedies, kvůli tomu, že se vůbec neřídila dobrými a pádnými radami, které tam byly jasně řečené. Je to ale věc několik let stará, o dalším osudu v tomto případě nemám přehled. Je víc lidí, kteří mě nechali nahlédnout do listů a opravdu mě fascinuje, jak to krásně sedí, když opomineme minulé životy. Takže mám možnost určitého srovnání.

Také je dobré i říci, že palmové listy nejsou automaticky cesta pro každého a člověk by si to měl předem dobře zvážit, jestli je na toto připravený a jestli je ochotný slyšet pravdu a nebude si před ní zacpávat uši. Aby se pak nestalo to, co jsem psala v případu výše. Není to totiž jediná situace, takových lidí je víc, kteří zkrátka nejsou emočně zralí a připravení na to, aby slyšeli pravdu bez příkras, takovou, jaká je. Ve skutečnosti ji třeba slyšet nechtějí, nebo se jí bojí, takže si ji nadvědomě odfiltrují, nebo překroutí, ale potom čtení nemá smysl. Na co žádat o radu, když se jí pak neřídím a nechci ji slyšet.

Je mnoho lidí, co třeba mají v listu nějaký závažný problém - ale pozor, vždy se nabízí řešení a možnost, nadi reader i říká,, neboj se, pomůžeme ti, vyřešíme to, nejsi v tom sám, uděláme remedies, zapracuješ na sobě" -, ale když to člověk nechce slyšet, tak to fakt neslyší, ani si to nepamatuje a dokonce ani při druhém čtení ze záznamu doma to tam neslyší, přitom varování může být řečeno několikrát a velmi rázně. Takže to logicky neřeší... A pak se diví.

Další věc, co mě na těch listech uklidňuje, tak z toho, co jsem viděla, to neukazuje na příchod třetí světové války, nebo finanční krach, přestože se mi to zdá jako logické vyústění aktuální problematické situace, je to na spadnutí a přestože Amerika tlačí na světovou válku velmi tvrdě, přestože kolabuje Deutsche Bank... V těch českých osudech by se to mělo nějak otisknout, ale prostě to tam není vidět. A tato naděje, že bude dobře, je třeba chabá, třeba slepá, třeba najivní, ale já se jí držím a zmírňuje můj stres z globálního dění. Vždycky když se ke mně dostane nějaká hodně zlá zpráva a já se vyděsím, tak si vzpomenu na listy a pak můžu v klidu spát. Pro mě osobně je to taky velká hodnota, a nakonec i kdyby nám to spadlo na hlavu - protože budoucnost je pohyblivá - alespoň mám díky tomu nějaký klid a tolik mě to neválcuje, jakože bez listů by to na mě určitě dolehlo víc.

zdroj: Aluška.org - Nakolik jsou palmové listy spolehlivé a jsou remedies opravdu nutná?