před rokem

Guruji Jayaraj poprvé v České republice

V druhé polovině května letošního roku navštívili Guruji Jayaraj a překladatel Shyam poprvé Českou republiku. Bylo pro nás velkou ctí a také potěšením, že jsme je na této cestě po naší krásné zemi mohli doprovázet.

Hlavním cílem jejich návštěty byly přednášky o budoucnosti České republiky. Navázali jsme tak na první predikci pro ČR, která byla realizována přes SKYPE 7. února 2016 v Uherském Brodě. Loňský výklad naší budoucnosti byl letos rozšířen až na období do roku 2025. Pro naše indické přátele z knihovny palmových listů v Chidambaramu jsme kromě přednášek připravili velmi náročný a zajímavý program. Po návštěvě naší kanceláře v Brně, jsme se první den po příjezdu vydali do Luhačovic, kde jsme se setkali s paní Danou Pilkovou, která byla inciátorkou výkladu budoucnosti naší republiky, za což jí patří velké poděkování.

Dana Pilková je na fotografii z lázeňského domu u pramene Vincentky druhá zprava. Z Luhačovic jsme se vrátili do Brna plni zážitků a pozdě večer jsme zamířili do restaurace Namaskar. V průběhu pobytu Gurujiho Jayaraje a překladatele Shyama jsme jedli v různých indických restauracích. Právě restaurace Namaskar a také restaurace Ganesh Utsav v Bratislavě, byly z pohledu našich přátel z Indie, vůbec nejlepší v průběhu jejich pobytu ve střední Evropě.

Následující den jsme při cestě do Bratislavy navštívili zámek Lednice a po plavbě k minaretu jsme se občerstvili v místním bufetu.

V odpoledních hodinách jsme dorazili do Bratislavy, kde jsme si po velmi dobrém obědě u paní Viery Vojtkové, v již zmíněné restauraci Ganesch Utsav, prohlédli Bratislavu z výšky 91 metrů.

Poslední den před přednáškou v Sono centru jsme si prohlédli hlavní brněnské památky. Velkým mystickým zážitkem pro Gurujiho Jayaraje byla návštěva katedrály sv. Petra a Pavla. Později nám Guruji Jayaraj sdělil, že toto místo zná z jednoho ze svých minulých životů a přibližně půl rok před návštěvou Brna měl v meditacích obrazy tohoto kostela.

V den přednášky jsme společně zamířili do okolí Brna, kde se Guruji Jayaraj v krásné přírodě Moravského krasu pomocí meditací připravoval na odpolední výklad budoucnosti České republiky.

V sobotu 21. května 2017 od 16 hod. proběhla v brněnském Sono centru dlouhodobě připravovaná přednáška o knihovnách palmových listů v Indii, v rámci které bylo také realizováno čtení z palmových listů pro Českou republiku. Celou akci nám velmi trpělivě a s velkým pochopením zajišťoval pan Lukáš Krbílek a jeho partnerka Sandra Adlerová. Podobně jako paní Daně Pilkové i jim velmi děkujeme za podporu a pomoc.

Z přednášky byl proveden téměř tříhodinový videozáznam, který je na našem YOUTUBE - "Knihovny palmových listů". Tento videozáznam, který má k dnešnímu dni více než 9.000 zhlédnutí, můžete zhlédnout i zde na našich stránkách.

Den po brněnské přednášce jsme vyrazili směr Opava, odkud také provádnéme výklady z knihoven palmových listů v Indii. Cestou jsme si prohlédli historické centrum Olomouce. Pohled na město z věže kostela sv. Mořice je nádherný.

Před příjezdem do Opavy nás v Hranicích na Moravě pohostil náš přítel pan Tomáš Ludvík, který je velkým specialistou na ajurvédskou kuchyni. Guruji Jayaraj jej odměnil výkladem podle mudrce Kaka Bhujandara, který je velmi unikátní. Pan Tomáš Ludvík byl naším prvním klientem a dlouhodobě nás podporuje v našem poslání s knihovnami palmových listů v Indii a za to mu velmi děkujeme.

V Opavě jsme strávili příjemné dny v domě otce mé ženy Ireny Valentové. Oba dva společně připravovali pro naše hosty jídlo ze surovin, které otec pěstuje. V okolí Opavy jsme navštívili přehradu Pocheň a zříceninu hradu Vartnov. Guruji Jayaraj si otce mé ženy velmi váží a na závěr pobytu jej požádal o požehnání.

Pobyt v Opavě jsme uzavřeli nezbytnými nákupy a po jejich provedení jsme se přemístili do Prahy, kde nás čekala další přednáška, jejíž součástí byl také výklad budoucnosti České republiky. Před její realizací jsme si prohlédli naše hlavní město. Oproti Opavě se výrazně zlepšilo počasí a tak se Guruji Jayaraj a překladatel Shyam cítili téměř jako doma. V Praze jsme při cestách za památkami používali různé dopravní prostředky včetně výletní lodě.

Tak se nám podařilo i s využitím našich nohou během dvou dnů, zhlédnout všechny nejvýznamnější místa v Praze, jako jsou socha sv. Václava a náměstí stejného jména, Staroměstské náměstí, Karlův most, chrám sv. Víta a Pražský hrad atd.

Přednáška v Praze proběhla 28. května 2017 od 16 hod. v Kulturním centru Dlabačov. Přípravu na přednášku jsme tentokrát strávili na řece Vltavě prohlídkou Kampy a dalších pražských památek. Po vydatném obědě v jedné z indických restaurací v Praze jsme vyrazili směr Dlabačov.

Poslední den v Praze jsme přijali pozvání pana Tomáše Pfeiffera na návštěvu jeho ašramu v Soukenické ul. V rámci této návštěvy jsme se neplánovaně stali součástí jeho pravidelné pondělní přednášky, kde se rozvinula živá beseda o výkladech z palmových listů. Guruji Jayaraj velmi ochotně a trpělivě odpovídal na dotazy posluchačů. Videozáznam přednášky můžete zhlédnout také zde.

Poslední dva dny pobytu před odletem zpět do Indie jsme věnovali prohlídce Vídně. Naši indičtí přátelé tak měli možnost navštívit při své první cestě do Evropy tři státy.

Ve Vídni jsme také navštívili důležitá místa a ochutnali nejznámější vídeňskou pochoutku - sachr.

Pobyt Gurujiho Jayaraje a překladatele Shyama v rámci regionu střední Evropy uběhl jako voda a my všichni jsme se těšili na cestu domů a zasloužený odpočinek.